loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

GOOGLE REKLAMLARI

  Google Reklamları GOOGLE ADWORDS REKLAMLARI Google reklamlarının diğer adı adwords reklamları nedir. Google adwords reklamları...

Details

 

Google Reklamları

GOOGLE ADWORDS REKLAMLARI

Google reklamlarının diğer adı adwords reklamları nedir. Google adwords reklamları anahtar kelime araması yapan bir google ziyaretçisinin sizin reklam verdiğiniz kelimede en üst sıralarda olmanızı sağlayan reklamdır. Böylece o anahtar kelimede üstte olduğunuzda ziyaretçi sizin sitenizi daha kolay ziyaret eder. Google adwords reklamları üç başlıkta incelenebilir.

GOOGLE ARAMA REKLAMLARI

Birinci başlığımız Google arama ağı reklamları. Arama ağı reklamları Google ziyaretçisinin arama motoruna yazdığı anahtar kelimeye uygun reklam veren firmaların kampanya bilgilerini, telefonunu ve web sitesi üst sıralarda gösterilmesine denir. Google arama ağı reklamları hedef kitle açısından en çok tercih edilen Google reklamları dır.

Arama ağı reklamları özelikle kampanya ve ürün satışı yapan firmaların çok tercih ettiği bir reklam türüdür. Google arama ağı reklam tasarımı Google ortağı reklam ajansları tarafından sağlanan bir hizmettir. Google bu hizmeti sağlarken, reklam tasarım kalitesi, web site kalitesi ve maliyet analizi yaparak reklamlarınızın en üstte ya da daha aşağılarda çıkmasına olanak sağlar.

Unutmayalım ki siz ne kadar para verirseniz verin reklam kaliteniz ve web siteniz Google dostu olarak hazırlanmadı ise reklamın başarılı olma şansı yoktur. Reklam detaylarını ve reklamın nasıl hazırlanması gerektiğini burada anlatmaya kalkarsak sayfalar yetmez. Ancak şunu belirtmekte fayda var Google arama ağı reklamları için iyi bir ajans ile ve iyi bir bütçe ile oluşturulan kampanyalar ve bu kampanyadan önce hazırlanan başarılı bir web sitesi ile hedefinize ulaşabilirsiniz.

GOOGLE REKLAM AJANSI

Mavi yeşil ajans ile Google adwords reklamları ajansı alt yapısına uygun tasarlanan bir web sitesi size Google reklamları için ciddi avantaj sağlayacaktır. Reklamların hazırlanırken belirlenen bir çok seçenek ve kriter doğru anahtar kelimeler, doğru hedefleme ve doğru kampanya ile başarıya ulaşabilirsiniz.

ADWORDS BANNER REKLAMLARI

Görüntülü reklam ağı yani adwords banner reklamları ise Google ile girdiğiniz sitelerin reklam verilen alanlarında çıkan reklamlardır. Bu reklamlar özellikle mobil cihazlarda çok küçük görüneceği için tasarımları çok iyi olmalıdır. Gördüğünüz gibi kurumsal bir ajans ile çalışmak ne kadar önemlidir. Web sitenizin kalitesi, reklam bütçesinin doğru yönetilmesi, raporlama teknikleri, negatif anahtar kelimeler çok önemlidir. Adwords banner reklamları ayrıca anahtar kelimeler, doğru sitelere yönlendirme, kampanya oluşturma teknikleridir.  Bütün bu maddelerin her biri Google reklam ajansı kalitesine çok etki etmekte ve rakiplerinizden daha önde yada geride olmanızı sağlamaktadır. Adwords banner reklamları için eğer kaliteli bir reklam ve web site tasarımı hazırlarsanız az bütçe ile rakiplerinizin önünde olursunuz.

Özellikle günümüz mobil çağında en etkili reklamlardan birisi yine mobil reklamlardır. Google mobil reklamları direk aranmak isteyen firmaların tercih ettikleri özel bir reklam çeşididir. Mobil reklamlarında hem kampanya iyi hazırlanmalı, hem de telefon numarası ile aranma tetiklenmeli dir. Google adwords banner reklamları ajansı bütün bu bilgilere sahip olmalıdır.

Böylece kampanya metnini okuyan ve beğenen müşteri zaman kaybetmeden hemen sizi arayarak daha detaylı bilgi alacaktır. Tüm rakiplerinizin aynı mecrada reklam verdiği ve o müşterinizin peşinde olduğu düşünülürse çok cazip bir reklam modeli olduğu ortaya çıkmaktadır.